acve
vahdet E-Gazete Vahdet

Pompeii sapkınları

Pompeii sapkınları
Paylaş
2013-06-14 13:42:58
Allah tarafından gazaba uğranmış bir şehir, Pompeii..
Pompeii, Pompei Komünü sınırları içeriside, İtalya'nın kısmi özerk bölgesi Campania'da, Napoli şehri yakınlarında bulunan ve hâlâ kısmen gömülü olan yıkıntı halindeki antik Roma kentidir.

Burası, yakınlarındaki Herkulaneum ile birlikte, 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağı'nın iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olmuştu.

Vezüv' ün korkunç patlamasının ardından yaklaşık 1700 yıl boyunca kayıp durumda olan kent, 1748 yılında tesadüfen yeniden keşfedildi. O zamandan beri yapılan kazılar, şehre ait pek çok bilgiyi gün yüzüne çıkararak Roma İmparatorluğu'nun kentlerindeki yaşama ait bilgilere ulaşılmasını sağladı. Pompeii günümüzde UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde olup İtalya'nın en popüler turistik merkezlerinden biridir.

Sapkınlığın Üst Noktasındaki Eşcinsel Pompeii Şehri...

Pompeii, İ.S. 70 yıllarında Vezüv yanardağının patlamasıyla, birkaç saat içinde
lav ve kül tabakasıyla kaplandı. İnsanlar, ne yapacağını şaşırmış bir durumda devasa lav-kül selinden kaçmaya çalıştı, ama neredeyse hiçbiri kurtulamadı.

Kimisi, o anda kent içinde bulunduğu yerde, mesela evinin içersinde, o şekilde kala kaldı. Pompeii'de yaşam bitmişti o andan itibaren.

Pompeii'de yaşam, duyguların doruk noktasına ulaşmıştı. Zenginlik, şehvet, aç gözlülük... İnsanların benliğini ele geçirmişti bu duygular. Pompeii'de yaşam, artık çöküşün son noktasına kadar yükselerek ilerlemişti.

Allah, Eşcinsel Pompeii Sapkınlarını ibret olsun diye taşa çevirdi ve öylece bıraktı.

"Siz gerçekten, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Hayır, siz (yaptığı şeyi) bilmeyen bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Lut ailesini şehrinizden sürüp çıkarın. Temiz kalmak isteyen insanlarmış" demekten başka olmadı. (Neml Suresi, 55-56)

Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz." Dediler ki: "Ey Lut, eğer bir son vermeyecek olursan, gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın." Dedi ki: "Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım. (Şuara Suresi, 165-168)


vahdethaber

KÜLTÜR - SANAT

Diriliş Ertuğrul 9. Bölüm 1. 2 Fragmanı İzle

Diriliş Ertuğrul 9. Bölüm 1. 2 Fragmanı İzle Diriliş Ertuğrul çarşamba akşamı 9. bölümüyle TRT 1 ekranlarında olacak. Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz hafta yayınlan...

'Beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım'

'Beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım' Devlet içinde devlet kurmak isteyenlerin deşifre edildiği bir hikayenin anlatıldığı Kod adı K.O.Z filminde geri say...

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı | Ayakkabı Rehberi