acve
vahdet

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!
Paylaş
2017-01-07 01:26:18
OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılmış olacak. Bu kararname ile (yurda dönmeyeceği tahmin edilen) Fetullah Gülen'in de vatandaşlıktan çıkarılacak kişiler kapsamına gireceği düşünülürse; FETÖ örgütünün elebaşının 'Hangi diplomatik yollarla iadesi istenecek?' sorusu gündeme gelebilir.
Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 679, 680 ve 681 no'lu 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Alınan karara göre, 'Yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılacak.

Yurt dışından gelmeyen vatandaşlıktan çıkarılacak

Resmi Gazete’de yayınlanan 680 no'lu KHK ile Türk Vatandaşlığı Kanunun 29. maddesine yeni fıkra ekleniyor. Buna göre; Türk Ceza Kanunu'nun 302., 309., 310., 311., 312., 313., 3147. ve 315. maddelerinde yazılı suçlar nedeniyle hakkında soruşturma veya kovuşturma yürütülen ve yabancı ülkede bulunması nedeniyle kendisine ulaşılamayan vatandaşlar, bu durumun soruşturma aşamasında Cumhuriyet savcısı veya kovuşturma aşamasında mahkeme tarafından öğrenilmesinden itibaren bir ay içinde vatandaşlıklarının kaybettirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’na bildirilecek.

Bakanlıkça Resmi Gazete'de yapılan yurda dön ilanına rağmen 3 ay içinde yurda dönmemeleri halinde, bu kişilerin Türk vatandaşlıkları Bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulu kararıyla kaybettirilebilecek.

GÜNDEM

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

İsrail mahkemesinin kararıyla avunmak!

İsrail mahkemesinin kararıyla avunmak! Yerde yaralı halde yatan Filistinli bir genci öldüren İsrail askerine verilecek ceza ile yüreklerini serinleten sö...

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı