acve
vahdet

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!
Paylaş
2017-01-05 18:31:58
Hurma
Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım...' dedi.
Gazete yazarlarından Murat Yetkin, bugünkü köşesinde Ankara'da Suriye konusunda yaşanan bazı değişimleri kaleme aldı.

Suriye ve Irak eksenli kargaşaların bri numaralı gündem maddesi olduğu bu günlerde "PYD-YPG-PKK varlığı" konusunda yaşanan bazı gelişmeleri aktaran Yetkin, Başbakan Yıldırım'ın “İsrail ve Rusya'dan sonra Irak ile barışmaya gidiyorum” demesinden bir gün sonra, "yani dün, 4 Ocak'ta" Irak'ın Şii Başbakanı Haydar İbadi'nin Rudaw'a verdiği röportajı gündeme getirdi.

Yetkin, İbadi'nin 30 küsur yıldır Irak topraklarında bulunan PKK'yı işaret ederek, “Siyasi mülteci olsalar başka ama buradan Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için silahlı eylemler düzenlemelerine katılmam mümkün değil" sözlerini aktardı.

Yetkin şöyle devam etti:

"SORMASAM OLMAZ..."

Şimdi sormasam olmaz, biliyorum. AK Parti hükümeti Obama'nın Suriye siyasetini “kepaze” buluyor da, Türkiye'nin daha şurada altı, yedi aydır değişmiş siyaseti çok mu yüz akı? (Sığınmacılara yapılan insani yardımı dışında tutarak soruyorum.)

CEVAP KURTULMUŞ'UN "SURİYE" SÖZLERİNDE

Cevabını da yine Kurtulmuş'tan alıyoruz: “Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım. Tabii ki Esad rejiminin, zalimlerin yanında yer alacak değiliz. Şimdi bunları tamir ediyoruz, düzeltiyoruz.”

Kurtulmuş daha önce de terörizmle mücadeleden söz ederken, “Başımıza gelen birçok şey Suriye politikasının sonucu” demişti.

Ankara'da dipten gelen bir dalga büyüyor sanki.

Yeni gelişmelerin arifesinde olabiliriz.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İsrail mahkemesinin kararıyla avunmak!

İsrail mahkemesinin kararıyla avunmak! Yerde yaralı halde yatan Filistinli bir genci öldüren İsrail askerine verilecek ceza ile yüreklerini serinleten sö...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı