acve
vahdet

İsrail mahkemesinin kararıyla avunmak!

İsrail mahkemesinin kararıyla avunmak!
Paylaş
2017-01-05 17:13:06
Hurma
Yerde yaralı halde yatan Filistinli bir genci öldüren İsrail askerine verilecek ceza ile yüreklerini serinleten sözde Müslüman medya kurumları, 'Adalet yerini buldu' tarzında haberlere imza atarak 'Meğer İsrail'de de adalet varmış' algısına yol açarak; düştükleri Siyonist medya tuzağının ve dolaylı algı operasyonunun farkında değiller..!
Haberin Detayları:

Yerde yaralı halde yatan Filistinli bir genci öldüren İsrail askerinin ‘taksirle adam öldürmeden’ suçlu bulunması ülkeyi ikiye böldü. İsrail askerini mahkum eden hakime sosyal medyadan ölüm tehditleri yağdıran iki kişi gözaltına alındı.

Yaralı Filistinli'yi vurarak öldüren İsrail askeri suçlu bulundu Batı Şeria’nın El Halil kentinde görevli İsrail askerlerine bıçaklı saldırı düzenlediği iddiasıyla vurulan Filistinli Abdul Fetih El Şerif’i hareketsiz halde yerde yatıyor olmasına rağmez başına sıktığı tek kurşunla öldüren İsrail askeri Elor Azaria, taksirle adam öldürme suçundan suçlu bulunmuştu. Azaria’yı mahkum eden kadın hakim Maya Heller, aşırı sağcıların hedefi haline geldi. Reuters’a bilgi veren İsrail polis sözcüsü, ‘şiddeti teşvik’ ettikleri suçlamasıyla Kudüs’te yaşayan bir erkek ve Kiryat Gat’ta yaşayan bir kadının gözaltına alındığını aktardı.

‘İZİN VERİN KÖPEKLER YESİN’ MESAJININ CEZASI 30 GÜNLÜK FACEBOOK YASAĞI

Facebook hesabından, “Bir el bomba alıp hakimi hava uçurmalı, etrafa dağılan parçalarını da köpeklerin yemesine izin verilmeli” yazan kadının ifadesi alındıktan sonra bırakıldığı ve 30 gün boyunca Facebook paylaşımı yapma yasağı verildiği belirtildi. Kudüs’te gözaltına alınan 54 yaşındaki erkeğin ise sosyal medya hesabından “Albay Maya Heller, bu yılını tamamlayamayacak” yazdığı kaydedildi. 

Yaralı haldeki Filistinliyi başından vurarak öldüren İsrail askeri Elor Azaria'ya destek için mahkeme önünde toplananlarla polis arasında arbede yaşandı.

AZARİA’YI MAHKUM EDEN HAKİME ‘HİTLER BIYIĞI’

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Heller’a Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler’in bıyıklarının monte edildiği görseller paylaşırken, Azaria’ya destek mesajları da atıldı. Azaria’nın askeri üniforma ile olduğu fotoğraflarının paylaşıldığı mesajlarda “Elor’un hapse atılması hepimizin hapse atılmasıdır” ifadeleri kullanıldı.

ASKERİN AİLESİNDEN TEHDİT MESAJLARINA KINAMA

Azaria’nın ailesi ise söz konusu mesajlarla ilgilerinin olmadığını ve bu mesajları kınadıklarını belirten bir açıklama yayınladı.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı