acve
vahdet

'Sarsılacağız ama...'

'Sarsılacağız ama...'
Paylaş
2017-01-05 00:43:02
Hurma
İtirafçı polis memuru Veli Y. Fetullah Gülen'in ByLock'tan mesaj gönderdiğini söyledi.
Bursa'da, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, çoğu eski polis 36'sı tutuklu 71 sanığın yargılandığı ve 3 gün sürecek davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklar ile tutuksuz yargılanan 28 sanık ve avukatları katıldı.

Fethullah Gülen'in ByLock'taki kullanıcı ismi belli oldu İlk duruşmada, savunma yapan ve iddianamede itirafları yer alan eski polis memuru Veli Y'nin sözleri dikkati çekti. Daha önce savcılıkta verdiği ifadede hakkındaki suçlamaları reddeden ancak cezaevindeyken itirafta bulunan Veli Y, 2001'den 2016 Mart ayına kadar 'cemaat içinde bulunduğunu, 2016 Mart ayında ayrıldığını' söyledi. Cemaatin haberleşme için kullandığı bazı programlardan bahseden Veli Y, Fethullah Gülen'in ByLock üzerinden bazı talimatları kendilerine ulaştırıldığını söyledi.

'OKUNDUKTAN SONRA HEMEN SİLİNİYORDU'

ByLock'un 'sahibi' konuştu: FETÖ'nün haberleşme aracı ama darbede kullanılmadı İtirafçı sanık, "Okuduktan sonra hemen siliniyordu bunlar. 17-25 Aralık'tan sonra MİT tarafından takip edildiğimiz söyleniyordu, bu süreçten sonra görüşmeler oldukça azalmıştı. Yine bu süreçten sonra Fethullah Gülen'in 'Üzerimize çok güçlü geliyorlar, sarsılacağız ama yıkılmayacağız' yönünde mesajı gelmişti ByLock'tan." Sanıklar hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırma veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olma, TBMM'yi ortadan kaldırma veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı