acve
vahdet

'Esad Türkiye için dört numaralı tehdit'

'Esad Türkiye için dört numaralı tehdit'
Paylaş
2017-01-03 01:07:36
Hurma
BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın Danışmanı ve Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Bilim Direktörü Vitaliy Naumkin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın geleceğinin şu anda Türkiye’nin öncelikleri arasında olmadığını ancak bu konunun Astana’daki barış görüşmelerinde muhtemelen tartışılacağını ifade etti.
RİA Novosti’ye verdiği demeçte Türkiye’nin şu anda ulusal güvenliğine yönelik tehditlerle mücadele ettiğini belirten Naumkin, bir numaralı tehdidin FETÖ olduğunu, ikinci sırada PKK’nın bulunduğunu, sonrasında ise IŞİD’in yer aldığını kaydetti.

‘ESAD, TÜRKİYE İÇİN TEHDİT OLMAKTAN ÇIKABİLİR’

Rus diplomat, “Esad ise Türkiye için ancak dört numaralı tehdit durumunda. Her ne kadar şu anda bunu söylemek zor olsa da, belki de Esad Türkiye için tehdit olmaktan çıkabilir” dedi.

‘ASTANA GÖRÜŞMELERİ EN GEÇ OCAK ORTASINDA YAPILACAK’

Suriye’deki anlaşmaların parametrelerinin Astana’daki görüşmelerde netlik kazanacağını da söyleyen Naumkin, toplantının en geç ocak ortasında yapılmasını beklediğini ifade etti.

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı