acve
vahdet

El-Fetih: "Çözüm, rejimi devirmek"

El-Fetih:
Paylaş
2016-12-30 20:54:30
Hurma
Suriye’de dün gece uygulamaya giren kapsamlı ateşkesi eleştiren Fetih el Şam Cephesi (El Kaide’den ayrılmadan önceki adıyla El Nusra Cephesi) sözcüsü, varılan anlaşma kapsamında ulaşılacak politik çözümün ‘suçlu rejimi yeniden üreteceğini’ söyledi.
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın kaderiyle ilgili bir bilgiye yer verilmemesi sebebiyle kınayan Fetih el Şam sözcüsü, Türkiye ve Rusya’nın garantörlüğünde Suriye’deki taraflar arasında varılan anlaşmanın ‘suçlu rejim’e yaracağını iddia etti. Sözcü, “Çözüm, suçlu rejimi askeri yolla devirmek” dedi.

Suriye hükümeti ile muhalefetin ateşkes anlaşması imzaladığını duyuran Rusya Devlet Başkanı Putin, İran ve Türkiye ile birlikte sürecin garantörleri olacaklarını ifade etmişti. Dün gece yarısı başlayan ateşkes, IŞİD ve Fetih el Şam Cephesi'ni kapsamıyor.

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı