acve
vahdet

MİT koordineli IŞİD operasyonu: 18 gözaltı

MİT koordineli IŞİD operasyonu: 18 gözaltı
Paylaş
2016-12-30 20:52:09
Hurma
Gaziantep'te IŞİD terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik MİT ve İl Emniyet Müdürlüğü koordinesiyle düzenlenen operasyonda 18 kişi gözaltına alındı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, IŞİD terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İl Emniyet Müdürlüğü koordineli yürütülen çalışmalarda, Gaziantep'te Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda 18 şüpheli yakalandı. Şüpheliler hakkında adli tahkikata başlandı.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Operasyon kapsamında şüphelilerin ikamet, araç ve üst aramalarında 3.5-4 kilogram TNT olduğu değerlendirilen patlayıcı madde, 2 infilak kapsülü, bir 9 milimetrelik tabanca, 7 kısa 9 milimetre fişek, 2 kurusıkıdan çevirme silah, 5 adet 7,65 milimetre fişek, 2 av tüfeği, 66 av tüfeği fişeği ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı