acve
vahdet

Kur’an bülbülleri şehid oldu

Kur’an bülbülleri şehid oldu
Paylaş
2015-12-02 09:57:37
Hurma
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 15 öğrencinin kaldığı Kur’an kursunda gece yarısı elektrik ısıtıcısından kaynaklanan yangın tüm Türkiye’yi hüzne boğdu. Diyanet İşleri Başkanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
Karaağaç mahallesinde, 15’i aşkın öğrencinin eğitim gördüğü İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kursu binasında gece saat 03.00 sıralarında öğrencilerin yatakhane olarak kullandığı odada yangın çıktı. Elektrik ısıtıcısından kaynaklandığı tahmin edilen yangında, yaşları 16-23 arasında değişen 6 erkek öğrenci hayatını kaybetti, yaralanan 3 öğrenci ise hastanelerde tedavi altına alındı. Kursta, 16-23 yaşlarındaki 15’i aşkın öğrencinin Kur’an eğitimi aldığı öğrenildi. Kulp Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili adli soruşturma başlatırken, Diyanet İşleri Başkanlığı da 2 müfettiş görevlendirdiğini açıkladı. 

YANGINA ISITICILAR MI SEBEP OLDU?

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Diyarbakır’ın önde gelen dini kanaat önderlerinden Molla Tayyip Elçi, “Şehit olan yavrularımız ümmetin kaybıdır. Bu öğrenciler milletin aydın yüzü olacaklardı. Ümmetin ve milletimizin başı sağ olsun” dedi. Bu elim olayın elektrikli ısıtıcıdan kaynaklandığını tahmin ettiklerini belirten Elçi, kursun bu yıl hizmete girdiğini ve binada kaloriferlerin de bulunduğunu bilgisini verdi. 

Molla Tayyip Elçi, “Birçok yönden çok güzel bir kurumdu. Kursun kaloriferleri vardı, ancak duvarlara monte edilmiş elektrikli ısıtıcılar da vardı. Çocuklar her ne hikmetse bunu gece çalıştırmışlar ve yangının buradan kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. Takdiri ilahi” diye konuştu.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı