acve
vahdet

Rusya İHH'nın fırınını bombaladı - VİDEO

Rusya İHH'nın fırınını bombaladı - VİDEO
Paylaş
2015-11-29 21:56:27
İHH İnsani Yardım Vakfı, Twitter hesabından, İdlib'e bağlı Serakip ilçesinde bu vakıf tarafından işletilen ekmek fabrikasının Rus uçakları tarafından bombalandığını duyurdu.
Vakıf bombardımanın görüntüsünü de paylaştı. Vakıf vurulan bina içinde büyük bir değirmen olduğunu, buradan 50 bin kişiye günlük 16 bin ekmek çıkarıldığını duyurdu ve acil olarak una ihtiyaç duyulduğunu da duyurdu.
Rusya Suriye'deki bombardımanlarının IŞİD'e yöenelik olduğu iddiasında. Ancak ne Serakip'te IŞİD faaliyet göstermiyor.


Rus savaş uçakları İdlib'in Eriha ilçesinde pazar yeri ile sivil yerleşim yerini de bombamış, en az 40 kişi ölmüş, 70 kişi yaralanmıştı.

Kilis'in karşısındaki Suriye'nin Halep iline bağlı Azez ilçesine de Rus savaş uçakları saat 18.00 sıralarında Halep yolu üzerinde daha önce de hedef alınan TIR garajı ile ilçe merkezindeki bir mahalleye yönelik hava saldırısı düzenledi. Uçaklardan atılan bombaların infilak etmesinin ardından yerleşim alanında ölen ve yaralananlar oldu. 15'ten fazla kişinin öldü saldırıda yaralanan kişilerden bazıları araçlarla Öncüpınar Sınır Kapısı'na getirildi ve buradan ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne taşındı.

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı