acve
vahdet

Malatya'da korkutan deprem!

Malatya'da korkutan deprem!
Paylaş
2015-11-29 03:13:46
Hurma
Deprem, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde meydana geldi. Saat 02.28'de meydana gelen ve merkez üssü Hekimhan'ın Dursunlu Mahallesi (köyü) olan 5.1 büyüklüğündeki depremde, bazı evlerde yıkılma meydana geldiği, ancak can kaybı bulunmadığı bildirildi.
Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, Hekimhan ilçesinde saat 02.28'de 5.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem 21,73 km derinliğinde oluştu.

Saat 02.28'de meydana gelen ve merkez üssü Hekimhan'ın Dursunlu Mahallesi (köyü) olan 5.1 büyüklüğündeki depremde, bazı evlerde yıkılma meydana geldiği, ancak can kaybı bulunmadığı bildirildi.

YIKIM VAR CAN KAYBI YOK

Deprem dolayısıyla Dursunlu'daki bazı evlerde hasar ve kısmen yıkılmalar meydana geldiği, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Deprem nedeniyle Dursunlu'ya sağlık ekibi ve jandarma sevkedildi.

Deprem sonrasında yerel kaynakların ulaştığı Dursunlu Mahallesi Muhtarı Kemalettin İzci, "Ben şuanda Hekimhan merkezdeyim. Köy ile görüştüm, bana her hangi bir olumsuzluğun olmadığını söylediler. Bir kaç evde yıkılma olduğunu söylediler, yaralanma ve ölüm olayı yoktur" şeklinde bilgi verdi.

TAHA ÖZHAN'IN DEPREM TWEETLERİ

Bu arada, AKP Malatya Milletvekili Taha Özhan da, Dursunlu ve sonrasında meydana gelen depremlerle ilgili twetter hesabından açıklamalar yaptı.

Özhan'ın sosyal medya hesabındaki paylaşımları şöyle:

"Değerli Malatyalılar bu gece saat 02:28'de Hekimhan ilçemiz Dursunlu köyü merkezli 5.1 şiddetinde orta ölçekli bir deprem meydana gelmiştir.

Ardından yine Hekimhan Yayladamı merkezli 3.0, Sarıkız köyü merkezli 2.7 ve Kuluncak Karacayır merkezli 2.5 şiddetlerinde depremler olmuştur.

Malatya AFAD yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, Hekimhan Dursunlu ve Kocaüzümlü köylerinde birkaç kerpiç evin sıvasının döküldüğü ancak Hekimhan ve Kuluncak'ta herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı, jandarma ekipleriyle iletişim halinde olunduğu da belirtilmiştir.

Hekimhan ve Kuluncak ilçemiz sakinleri başta olmak üzere tüm Malatya'mıza geçmiş olsun dilerim."

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı