acve
vahdet

Davutoğlu: İki ihtimal var

Davutoğlu: İki ihtimal var
Paylaş
2015-11-28 19:43:41
Hurma
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tahir Elçi'nin öldürüldüğü ve bir polisin şehit olduğu saldırı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin yaşamını yitirdiği, 1 polisin şehit olduğu saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

İşte açıklamadan önemli bölümler;

Şu ana kadar ulaşan bilgilere göre sayın Tahir Elçi, zarar gören 4 ayaklı minare yanında açıklama yaparken aynı anda, bir araç içinde teröristler polisimize saldırdı. Orada 1 polisimiz şehit oldu.

İki ihtimal söz konusu, Tahir Elçi'ye yönelik suikast gerçekleştirilmiş olması. Kim yapmış olursa hedef açıktır.  Hedef Tahir Elçi değil. Hedef Türkiye'dir. Türkiye'deki barış ve huzur ortamına yönelik saldırıdır.

İkinci ihtimal ise polisimizin de teröristlere karşlık vermesi sonucu ateş arasında kalması sonucu hayatını kaybetmesi. Böyle bir durum da varsa bu açığa çıkar

Bu çerçevede İçişleri ve Adalet Bakanlığımızdan üst düzey yetkililer olay yerine sevkedildi ve olayın aydınlatılması için bütün gayreti göstereceklerdir.

Özellikle Diyarbakır'daki vatandaşlarımız provokasyona kapılmadan olayın aydınlatılmasını beklemelidir.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı