acve
vahdet

Bülent Arınç'tan Gökçek açıklaması

Bülent Arınç'tan Gökçek açıklaması
Paylaş
2015-06-13 14:30:17
Hurma
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek'le girdiği tartışma ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.
CNN Türk'te Hakan Çelik'in konuğu olan Arınç şu ifadeleri kullandı:

Sormasanız daha iyi olurdu. Şu ana kadardi konuşmalarımız gölgede kalabilirdi. Ben ne konuştuğumu bilen bir adamım. Aramızda hoş olmayan bir tartışma geçti. Bunu faili ben değilim. Bakanlar Kurulu toplantı halindeydim. Bu bahsettiğiniz zat, hakkımda çok çirkin twitler atmış. Şaşırdım ve üzüldüm. Sonra 1-2 saat geçti, zannettim ki birileri bunu ikaz edecek. Ama maşallah herkesin hoşuna gitmiş ki hiç kimse 'ya beyefendi sen ne yapıyorsun' demedi. Bu adam 'aferin iyi darbe vurdun aferin' diyenler de çıktı. Bakanlar Kurulu'ndan çıktım. Öncesinde sayın başbakana sordum, dedi ki; bunu muhatap alma, ben kendisiyle konuşurum ve yanlışlığın hesabı bir şekilde sorulur. Kendisine teşekkür ediyorum.
Şimdi ben buna çakarım eşi de üzülür diye düşündüm. İnsan kendine hakim olabilmeli ama duygusal yön ağır basıyor. Beni ailemden kızımdan vuruyor paralel suçlamasıyla. Biz elbette cemaatin hizmetlerine Tayyip Bey gibi, Davutoğlu gibi yakınlık duymuş olimpiyatlara gitmiş kişileriz. Ama 17-25 Aralık'tan sonra kesinlikle irtibatımızı kestik. Hükümeti yıkmaya çalışanlara hiçbir zaman yakınlık duymadık.

Ben Melih Gökçek'e sadece oy vermedim oy da topladım. Bu yapıyla onun ilişkileri çok içli dışlı olmuştur dedim. Sonrasında gerektiğinde açıklarım. Ama hiçbir cümlemde 8 Haziran'dan sonra 100 tane yolsuzluk açıklayacağım demedim. Gökçek arsaları verdi verdi. Tayyip Bey karşı çıkıncı toparlamaya çalıştı mahkemelerle.

BENDEN BİR AÇIKLAMA BEKLEMEYİN

Ama siyasal eleştirilerimin 8 Haziran'da ne olacağı konusunda kötü bir haberim var konuşmayacağım. Bundan sonra Melih Gökçek hakkında bana soru sormayın. Cevap vermeyeceğim. Siyasal eleştiri yapacaktım, bundan sonra yapmayacağım.
Parsel parsel dediğim konu paralele ilişkin şeyler. Cemaatlere arsa bina vermekle kötü yapmadı. Hatta iyi yaptı. Ama onun beni paralelci olarak göstermesi sonrası ben çıkıp sen de bunu yaptın dedim. O da yaptığını kabule etti.

Balkon konuşmasında Gökçek'le yan yana gelmek istemediğim iddiaları gerçek dışıdır. Aramızdaki polemik bu kadar çirkinleşecek seviyede değil.

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı