acve
vahdet

Uçağı düşüren pilottan yeni şok

Uçağı düşüren pilottan yeni şok
Paylaş
2015-04-03 00:57:55
Hurma
Fransa'nın güneyinde düşen Alman Germanwings uçağını düşüş anında kullanan 27 yaşındaki yardımcı pilot Andreas Lubitz'in internette intihar yöntemleri ve kokpit kapıları hakkında aramalar yaptığı ortaya çıktı.
Düsseldorf Başsavcısı Ralf Herrenbrück, yaptığı yazılı açıklamada, Lubitz'in Düsseldorf'daki evinde yapılan aramalarda bulunan bir tabletin incelendiğini belirtti. Herrenbrück, tablet ile internette intihar yöntemleri hakkında aramalar yapıldığını tespit ettiklerini açıkladı.

Başsavcı, Lubitz'e ait tabletle 16-23 Mart arasında internette yapılan arama geçmişinin silinmediğini bildirdi ve "Kullanıcı farklı tıbbi tedavi imkanları ve intihar yöntemleri hakkında aramalar yapmış" ifadesini kullandı.

Başsavcı Herrenbrück, Lubitz'in ayrıca kokpit kapısı ve kokpit kapılarının güvenliği hakkında da internette aramalar yaptığını ifade etti. Germanwings'e ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı geçen hafta Barcelona-Düsseldorf seferini yaparken Fransa'nın güneyinde düşmüştü.

Uçaktaki altı uçuş görevlisi ve 144 yolcudan kurtulan olmamıştı. Uçağın ses kayıtlarının incelenmesinin ardından Fransız yetkililer, kaptan pilot kokpitten çıktıktan sonra yardım pilot Andreas Lubitz'in "uçağı bilinçli olarak alçalttığını" bildirmişti. Lubitz'in kokpit kapısını içeriden kilitleyerek pilotun veya başka birinin içeri girmesini engellediği ifade edilmişti. 

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı