acve
vahdet

Kanada'dan Ürdün'e yardım

Kanada'dan Ürdün'e yardım
Paylaş
2015-03-06 13:00:23
Hurma
Kanada'nın, Ürdün için 185 milyon Kanada Doları (yaklaşık 148 milyon ABD Doları) değerinde yardım tahsis ettiği bildirildi.
Ürdün resmi haber ajansı Petra'da yer alan haber göre, ülkenin başkenti Amman'da bir araya gelen Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cude ile Kanada Dışişleri Bakanı Rob Nicholson, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmenin yollarının yanı sıra Ortadoğu'daki gelişmeleri de ele aldı.

"Yardımları takdim etme konusunda Ürdün'ü öneme haiz ülke itibar etme kararı aldık" ifadesini kullanan Nicholson, 5 yılda takdim edilmek üzere Ürdün'e 185 milyon Kanada Doları değerinde yardım tahsis ettiklerini belirtti.

Dışişleri bakanları Cude ve Nicholson, Filistin ile İsrail arasında müzakerelerin yeniden başlatılması, Suriye'deki gelişmeler ile terörizme karşı mücadele konusunda sarf edilen çabaları da ele aldı.
Kaynak : AA

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı