acve
vahdet

Sarıgül'ün artık tek bir hedefi var

Sarıgül'ün artık tek bir hedefi var
Paylaş
2015-03-03 23:53:01
Hurma
CHP liderliği için Baykal'ın karşısına çıkan açan kongreyi kaybeden ve iddialı olarak girdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden Kadir Topbaş'a yenilen Sarıgül'ün artık tek bir hedefi var.
Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Parti Meclisi toplantısı sonrasında 5 seçim bölgesinin 55'inde milletvekili adaylarını ön seçimle belirleme kararını almıştı. Kendisine kontenjan bulamayan Şişili Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ön seçim kararı alınan İstanbul 2. Bölgeden ön seçime gireceğini Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısıyla açıklamıştı.

Sarıgül ön seçim katılma kararını "Partimizin yönetimi, çok önemli bir karar alarak ön seçim sandığını partililerimizin önüne koymuştur. İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum" ifadeleri ile açıklamıştı.

Sarıgül bütün toplantıları paylaşıyor

CHP’nin ön seçim kararından sonra listede yer bulmaya çalışan Sarıgül kapı kapı dolaşmaya başladı. İlçe ilçe dolaşan Sarıgül hiçbir toplantıyı kaçırmıyor. Sarıgül Twitter adresinden “Bugün siyasete ilk adım attığım ilçemden bireylerin çıkarları değil, toplumun çıkarları için büyük Türkiye yolculuğuna çıkıyorum” ifadelerini paylaştı. Twitter adresini aktif kullanan Mustafa Sarıgül ziyaret ettiği ilçe ve katıldığı bütün toplantıların fotoğraflarını paylaşmayı ihmal etmiyor. 

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı