acve
vahdet

'Cihadi John, Türkiye'den geçti' iddiası

'Cihadi John, Türkiye'den geçti' iddiası
Paylaş
2015-03-03 23:48:04
Hurma
IŞİD'in propaganda videolarında yer alan 'Cihatçı John'un ailesi konuştu. 'Onunla 2013'ten bu yana iletişim kurmadık. En son o Türkiye'deyken telefon etti ve insani yardım kampanyası için gönüllü olarak Suriye'ye gitti' dediler.
Ailenin gerçekleştirdiği infazlarla tüm dünyayı dehşete düşüren oğulları ile ilgili hafta sonu Kuveyt istihbaratına verdikleri ifadelerden detaylar Kuveyt'in önde gelen gazetelerinden Al-Qabas tarafından yayınlandı.

Cihatçı John'un babası Jasem Emwazi verdiği ifadede, "Oğlum batı'dan nefret ediyor. Batı'nın tacizine uğradığını düşünüyor" dedi.

Jasem Emwazi, oğlu ile en son 2013 yılının ortalarında telefonla görüştüğünü belirtti ve onu Türkiye'den arayan oğlunun "Suriye'ye gidip insani yardım çalışmalarına katılacağını" söylediğini ve ailesinden "Onun için dua etmelerini istediğini" belirtti.

Kuveytli istihbarat yetkililerine göre, oğullarının faaliyetleri ile ilgili bilgileri altı ay boyunca sakladığı gerekçesiyle Emwazi ailesi yargılanabilir.

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı