acve
vahdet

Mossad'dan bomba İran belgesi

Mossad'dan bomba İran belgesi
Paylaş
2015-02-24 02:54:39
Hurma
Casusluk Hattı dosyasında ulaşılan belgelere göre, İsrail istihbarat servisi Mossad, İran'ın nükleer silah üzerinde çalıştığına inanmıyor.
Al Jazeera'nin haberine göre;  'Casusluk Hattı' dosyası kapsamında ulaştığı Mossad belgesinde, İsrail istihbaratının İran’ın nükleer silah üzerinde çalışmadığına inandığı ortaya çıktı.

2012 tarihli belge, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Birleşmiş Milletler’i İran’ın bir yıl içinde bomba üreteceği konusunda uyardığı konuşmadan bir ay sonra yazıldı.

Netanyahu'nun konuşmasıyla çelişki gösteren bu rapor, eski Mossad şefi Meir Dagan'ın ifadeleriyle örtüşüyor. Duruma yönelik İsrail dış politika hamlesinin yanlış olduğunu düşünen Dagan, "İran'a saldırmak doğru bir yol değil" ifadesini kullandı.

Belge, Araştırma Birimi’nin ortaya çıkardığı ve Casusluk Hattı dosyasında derlediği yüzlerce sızdırılmış dökümandan sadece birisi. 

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı