acve
vahdet

Ergenekon dosyası Savcı Öz'e tesadüfen gelmiş!

Ergenekon dosyası Savcı Öz'e tesadüfen gelmiş!
Paylaş
2015-02-16 14:50:02
Savcı Zekeriya Öz, Ergenekon davasının tesadüfen kendisine geldiğini savunarak dönemin Başsavcıvekili Çolakkadı'nın kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü.
Savcı Zekeriya Öz, Ergenekon davası ve diğer gelişmelerle ilgili olarak BBC Türkçe’ye konuştu.

Radyodan duydum tesadüfen bana geldi

Üç bölüm olarak tasarlanan röportajın ilk bölümünde Ergenekon davasının başlangıcı ve seyri üzerine konuşan Öz, Ümraniye’deki olayları radyodan duyduğunu ve adliyeye geldiğinde doyanın masasının üzerinde durduğunu söyledi. Öz, dosyanın UYAP sistemi üzerinden kendisine tesadüfen geldiğini savundu.

Çolakkadı tehdit etmiş!

Öz, Başsavcıvekili Turan Çolakkadı’nın telefonla arayarak dosyanın kendisine nasıl geldiğini sorduğunu ve akabinde sonunun Ferhat Sarıkaya’dan beter olacağı yönünde tehditte bulunduğunu iddia etti.

Ben sızdırmadım

Davayla ilgili olarak bugüne kadar basında çıkan binlerce haberin kendisi tarafından sızdırılmadığını savunan Öz, bugüne kadar sızdırmalarla ilgili 200 suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Tuncay Özkan düşmanım değil, profesyonelce iş yapıyorum

Ergenekon davasından hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası istediği Tuncay Özkan’ın hükümeti eleştiren tweetini RT etmesi hakkında da konuşan Öz, şunları kaydetti:

“Ben içeriğine bakarım, bazen beni sevmediğini düşündüğüm bir kişinin dahi tweetlerini retweet yapabilirim. Ben hiç bir dosyada, önüme gelen dosyada, dosyasına baktığım kişiyi kendime düşman olarak görmüyorum. Ben işimi yapıyorum, profesyonelce bu işleri yapıyoruz. Karşımızdaki kişinin kim olduğuna bakmıyoruz. Daha sonra da o dosyayla bütün irtibatımızı koparıyoruz. Dosya elimizden çıktıktan sonra o kişiler bizim düşmanımız değil.” 

GÜNDEM

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor!

Fetullah Gülen Vatandaşlıktan Çıkarılıyor! OHAL kapsamında 3 yeni KHK yayımlandı. Buna göre 'yurda dön' çağrısına uymayan kişi vatandaşlıktan çıkarılm...

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi!

İlk itiraf Kurtulmuş'tan geldi! Numan Kurtulmuş, Hürriyet'te verdiği demeçte 'Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğ...

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı