acve
vahdet

Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere 'dönün' çağrısı

Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere 'dönün' çağrısı
Paylaş
2015-02-16 11:33:12
Danimarka'da 2 kişinin hayatını kaybettiği sinagog saldırısına değinen Netanyahu, "Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz" dedi.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir sinagoga düzenlenen saldırıya ilişkin "Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler" dedi.

"SUÇU MÜSLÜMANLARA ATTI"

Netanyahu, bakanlar kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, "Radikal İslami terörizmin Avrupa'yı bir kez daha vurduğu" yorumunda bulunarak, Danimarka toplumu ve Danimarka'daki Yahudi cemaatine başsağlığı dileklerini iletti.

"Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler. Anti-semitik saldırıları da içeren bu terör dalgasının devam etmesi bekleniyor" diye konuşan Netanyahu, şu ifadelere yer verdi:

"YAHUDİ GÖÇÜNE HAZIRLANIYORUZ"

"Yahudilerin bulundukları her ülkede korunmaları en doğal haklarıdır ancak Yahudilere diyoruz ki, 'İsrail sizin eviniz'. Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz. Tüm Avrupalı olan olmayan Yahudilere sesleniyorum, 'İsrail bütün Yahudilerin ana vatanıdır'."

Netanyahu, bugün bakanlar kuruluna Fransa'dan, Belçika'dan ve Ukrayna'dan göç edecek Yahudiler'in abzorbe edilmesi için 180 milyon Şekellik planı sunacaklarına dikkati çekerek, "İsrail kollarını açmış sizi bekliyor" dedi. 

SPOT

500 bin kişilik yeni şehir

500 bin kişilik yeni şehir Türkiye’nin vizyon projelerinden Kanalİstanbul’un detayları netleşti. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu şehir ku...

Kraliçeyi İslam'a davet eden orkestra şefi

Kraliçeyi İslam'a davet eden orkestra şefi Hollanda Kraliçesi Beatrix, gittiği bir senfoni müzikalinde Müslüman bir orkestra şefi tarafından İslam'a davet...

İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı