acve
vahdet

Petrol Savaşı

Petrol Savaşı
Paylaş
2015-02-13 13:49:03
Hurma
Pazar paylarını artırmak isteyen petrol devleri, fiyat savaşına girdi. Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt ve İran fiyatlarını düşürdü.
Petrol savaşı PETROL zengini Suudi Arabistan, Kuveyt, İran ve Irak arasında fiyat kılıçları çekildi. Düşük petrol fiyatları ve piyasadaki arz fazlası nedeniyle pazar payını arttırmak isteyen bazı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi ülkeler, Asya bölgesine yönelik resmi petrol satış fiyatlarını düşürdü. Geçen hafta, dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan'ın Asya pazarına sattığı petrolde varil başına 2.30 dolar indirime gitmesinin ardından, dün OPEC üyesi Kuveyt, İran ve Irak da fiyatlarını aşağıya çekti. 

PAY KAPMA YARIŞI 

Irak, resmi satış fiyatını varil başına 4.10 dolar düşürürken, İran varil başına 2.10 dolarlık, Kuveyt ise 4.10 dolarlık indirim yaptı. Asya bölgesinin en büyük dört ekonomisi Çin, Hindistan, Japonya ve Güney Kore'ye Suudi Arabistan en çok petrol ihraç eden ülke iken, Kuveyt, İran ve Irak pazar paylarını artırmaya çalışıyor.

DÜNYA

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı

Korkan Araplara 40 Milyar Dolarlık Silah Sattı 11 Eylül suçlamalarıyla 750 Milyar Dolarına el koyduğu Suudi Arabistan üzerinden Körfez ülkelerini (gözlerini korku...

Barzani: 'Zor Durumdayız'

Barzani: 'Zor Durumdayız' Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Girmani aşireti lideri Kenan Girmani'nin de katıldığı yeni yıl topla...

Hurma
İletişim: | VAHDET HABER © 2010-2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Yöresel Pazarı